Herb Grosch

Source: http://www.columbia.edu/cu/computinghistory/grosch.html

Dr. Herberts RJ Grošs , "Datoru pionieris, kurš vadīja svarīgus kosmosa un tehnoloģiju projektus, Grošs tiek cienīts par to, ka atklāj un apraksta saistību starp datoru ātrumu un izmaksām."

ACM Fellows Award Citation, 1995. gads

“Pirms gadiem es domāju, ka esmu spilgtākais puisis pasaulē. Tad es satiku fon Neimani un Feinmanu. Pēdējās desmitgadēs esmu samierinājies ar izcilāko vārdu izteicēju. Tad es atradu Bemera vietnes !! Vislabāk ir vienkārši šaut uz kreņķīgāko? Vai vismaz neparastākais cilvēks.
— Herb Grosch, 2003. gada 26. novembris

No Herba 1991. gada autobiogrāfijas : “Pirms piecdesmit gadiem mani padarīja par datoru. Es biju otrais zinātnieks, ko jebkad nolīga IBM, un es skatījos Vatsonus Olimpā, Bilu Norisu un Kenu Olsenu un Džīnu Amdālu, un tūkstoš izcilu komerciālu un akadēmisku personību. Vēlāk, trīs uzjautrinošus gadus, es biju augstākais federālais datoru speciālists un izbēgu, lai kļūtu par galvenā tirdzniecības laikraksta redaktoru. Es biju pasaules pirmās un lielākās profesionālās datoru sabiedrības statūtbiedrs un pirmais valsts prezidents, kas jebkad ievēlēts ar dalības lūgumrakstu. Es strādāju Monako, Šveicē un Nīderlandē, kad biju pārāk pretrunīgs, lai būtu nodarbināts ASV, un es konsultējos ar lielāko un labāko Japānas datoru uzņēmumu...”

Herbs ir iekļauts šajā vietnē, jo kopā ar Wallace Eckert viņš bija viens no galvenajiem automatizēto mašīnu skaitļošanas un datorzinātņu ierosinātājiem Kolumbijas Universitātē kā IBM Watson Lab zinātnieks un Kolumbijas mācībspēks 1945.–1950. 2003. gadā Herbs pamanīja manu vēsturi , un mēs sākām apjomīgu saraksti, kas ilga līdz viņa nāvei; viņš ir devis neskaitāmus ieguldījumus šajā vietnē, kā jūs varat redzēt, ievietojot "grosch" meklēšanas lodziņā galvenajā vēstures lapā (vai vienkārši noklikšķiniet šeit ).

Herb bija cilvēku enciklopēdija; viņš ne tikai bija bijis visur un darījis visu, viņš atcerējās katru detaļu: cilvēkus, mašīnas, notikumus, organizācijas, programmēšanas metodes no tumšajiem laikiem, katru IBM mašīnu un modeli pusgadsimta garumā. Viņš bija dāsns un vaļsirdīgs ar savām zināšanām, kuras nodeva ar pašsaprotamu humora izjūtu, un, jāsaka, viņš bija dziļš un sirsnīgs sieviešu cienītājs, reta īpašība viņa cilvēkos līdz pat mūsdienām. dzimums. Kā redzams no viņa autobiogrāfijas , viņš dzīvoja ārkārtīgi pilnvērtīgu dzīvi un bija ārkārtīgi atklāts par savām neveiksmēm. Noklikšķiniet uz attēla joslas augšpusē, lai skatītu personīgo fotoattēlu galeriju. Šo (un daudzu citu, kas vēl nav parādīts) organizēšana un marķēšana bija projekts, kuru viņš nevarēja pabeigt.

Karjeras spilgtākie momenti:

Atlasītās publikācijas:

 • Maxwell, Allan D. un HRJ Grosch, "Elements and Ephemeris of Delaporte Object 1936 CA", Publications of the Observatory of the University of Michigan , Vol.6, No.11 (1937).
 • Grosch, HRJ, integrācijas orbīta un Jupitera astotā satelīta vidējie elementi , Ph.D. disertācija, Mičiganas Universitāte (1942. gada aprīlis).
 • Grosch, HRJ un JE Willis, "Plutona pozīcijas", Astronomical Journal , 50. sēj., Nr. 14 (1942. gada jūnijs), 14.-15. lpp.
 • Grosch, HRJ, "Ray Tracing on IBM Punched Card Equipment", Journal of the Optical Society of America , Vol.35, 803A (1945).
 • Grosch, HRJ, Bibliogrāfija par IBM iekārtu izmantošanu zinātniskajā izpētē, statistikā un izglītībā , IBM (1945).
 • Grosch, HRJ, "Harmoniskā analīze, izmantojot progresīvo ciparu veidošanu", Proceedings of the 1946 Research Forum , IBM (1946).
 • Grosch, HRJ, "Jupitera astotā satelīta orbīta", Astronomical Journal , 53. sēj., Nr. 180 (1948) (Grosa 1942. gada doktora disertācijas saīsināta publicētā forma).
 • Grosch, HRJ, "Ray Tracing with the IBM Selective Sequence Electronic Calculator", Journal of the Optical Society of America , Vol.39, 1059A (1949).
 • Grosch, HRJ, "Mazo matricu reizināšana", IBM, Ņujorka (1949. gada 1. jūnijs).
 • Grosch, HRJ, (red.), Proceedings of the 1948 Scientific Computation Forum , IBM (1950).
 • Grosch, HRJ, "Optimālo intervālu matemātisko tabulu izmantošana", Proceedings of the 1948 Scientific Computation Forum , IBM (1950).
 • Grosch, HRJ, "Bibliogrāfija par Čebiševa polinomiem un to izmantošanu kā optimālas aproksimācijas funkcijas", 1949. gada zinātniskā aprēķinu semināra rakstu krājums , IBM (1951).
 • Grosch, HRJ, "Jauns debess mehānikas apmācības līmenis", Astronomical Journal , Vol.63 (1958).
 • Grosch, HRJ, Computer: Bit Slices of A Life (pirmais izdevums), Third Millenium Books (1991).